Dailininkas (skulptorius, scenografas, fotografas, videofilmų kūrėjas). Gimė 1952 m. sausio 24 d. Kaune.

1977 m. baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą (skulptūrą). Parodose dalyvauja nuo 1977 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1981 m. Herderio premijos laureatas (1995). Dalyvavo daugelyje Šiaurės šalių bienalių, Venecijos bienalėje ir Pietų Korėjos Kvangju bienalėje, realizavo didelius skulptūrinius projektus Berlyne ir Pusane (Pietų Korėja). Baltijos Asamblėjos ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Vilniaus dailės akademijos profesorius.

M. Navakas – vienas labiausiai tarptautinėje plotmėje pripažintų šiuolaikinių Lietuvos dailininkų. Be skulptūros, jis kuria instaliacijas, autorines knygas, fotografijas ir scenografiją. Dailininkas dėmesį sutelkia į žmonių visuomenės dėsningumus, civilizaciją ir kultūrą, perima archetipinius ženklus ir savo paties sukurtų ženklų intervencija bando keisti esamą tvarką. Darbai iš akmens išsiskiria archajišku rūstumu ir lapidariškumu. Juose akcentuojamas medžiagos sunkumas ir stabilumas. Laikantis postminimalistinės tradicijos, konstrukcijos niekuo nedangstomos, skulptūros kūrimo žymės paliekamos gerai matomos.

LDM saugomi darbai: „Kalbininko Juozo Balčikonio portretas“ (1979), „Plaukikai“ (1979), „Vilniaus knygos meno trienalė“ (1981), „Simetriškas keturkojis“ (1981) ir kt.

 

Patiko (0)

Rodyk draugams