Fotografas. Gimė 1928 m. gruodžio 13 d. Barsukynėje (Kėdainių apskr.).

Fotografuoti pradėjo nuo 1952 m. 40 m. išdirbo Paminklų konservavimo institute: dirbo iš pradžių braižytoju, vėliau – fotografu. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Pastaruosius keletą metų M. Sakalauskas dirba Lietuvos dailės muziejuje – fotografuoja muziejaus eksponatus.

M. Sakalauskas žinomas kaip vienas iškiliausių architektūros fotografijos meistrų. Jo fotografijomis iliustruota daugiau negu 30 Lietuvos architektūros knygų, albumų: „Lietuvių liaudies menas. Metaliniai kryžiai“, „Atgimę paminklai“, ne vienas „Vilniaus architektūros“ leidinys, „Vilnius nuo Šv. Petro ir Povilo bažnyčios iki Aušros vartų“, „Vilniaus Šv. Petro ir Povilo bažnyčia“, „Biržų pilys“, „Pažaislio vienuolynas“, knygos apie Raudonės, Raudondvario pilis ir kt.

M. Sakalauskas dešimt metų dalyvavo ekspedicijose po Lietuvą, fotografavo liaudies meną, sukaupė apie 40 tūkstančių fotonegatyvų ir tiek pat pozityvų. Juose užfiksuoti miestų architektūros objektai ir mažosios architektūros paminklai: kryžiai, koplytstulpiai, koplytėlės, bažnyčių paveikslai, skulptūros, žvakidės, stogastulpiai ir kt.

2000 m. Gdanske buvo surengta Mečislovo Sakalausko fotografijų „Kryžiai ir koplytėlės” paroda.

 

Patiko (0)

Rodyk draugams